Wilgotnościomierz ziarna – jakie ceny?

Z jakimi kosztami musimy się liczyć myśląc o zakupie takiego narzędzia?

Nieoceniona pomoc w czasie zbiorów

Wilgotnościomierz, czyli miernik wilgotności ziarna, to w istocie niezbędne narzędzie w dużych i średnich gospodarstwach, a już na pewno powinien być atrybutem operatorów kombajnów. To niezwykle pomocne narzędzie podczas żniw. Nie musimy się zastanawiać podczas zbiorów czy zebrane ziarno jest suche czy też nie nadaje się do koszenia. Warto zaopatrzyć się w swoje narzędzie, które pozwala ocenić gotowość zboża do skoszenia. Wcale nie musi to być duży wydatek, aczkolwiek najdokładniejsze urządzenia to już dość znaczny koszt.

Wilgotnościomierz ziarna – w jakich cenach?

Źródło: agrofoto.pl; użytkownik: Ursus912ic330

Na portalach aukcyjnych możemy zakupić najtańsze urządzenia z Dalekiego Wschodu już za około 250 zł. Oferują one pomiar najważniejszych parametrów niezbędnych do kontroli ziarna.

Z reguły cena podstawowych mierników oscyluje w granicach 350-450 zł. Za wysokiej jakości miernik wilgotności ziarna musimy już zapłacić nawet ponad 1000 zł. Pomiar jest tu zdecydowanie najdokładniejszy, oprócz wilgotności możemy liczyć również na pomiar temperatury ziarna.

Ciekawą ofertą jest kompaktowych rozmiarów tester wilgotności firmy Dramiński. Zapewnia pomiar wilgotności ponad 50 gatunków zbóż, a wilgotność ziarna jest mierzona z dokładnością +/- 0,5%. To zdecydowanie jedno z lepszych urządzeń dostępnych na rynku.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.3 / 5. Liczba głosów 3

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *