Wzrastają ceny żywca wołowego

Download PDF

Po dużych spadkach, jakie obserwowaliśmy w ciągu ostatnich miesięcy – jest lekkie odbicie! Notowania żywca wołowego zaczynają rosnąć! Do odbudowy cen jeszcze długa droga, ale to dobry prognostyk – informuje Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego.

Na rynku wołowiny pojawiły się długo wyczekiwane przez hodowców podwyżki. Jak podaje Instytut Gospodarki Rolnej, byki w wieku od 12 do 24 miesięcy podrożały o około 5 proc. w porównaniu do cen z lipca ubiegłego roku. Notowania zwierząt tej kategorii plasują się średnio na poziomie 12,04 zł/kg mpc.

Ceny żywca wołowego w górę

ceny żywca wołowego

Ceny żywca wołowego poszły wreszcie w górę.

Informacje o zwyżce notowań żywca wołowego podaje również Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego. PZPBM podkreśla, że choć do odbudowy cen jeszcze daleko, to jest już dobry prognostyk.

W lipcu ceny za żywiec wołowy były o 15% niższe niż w analogicznym okresie przed rokiem. Ceny na szczęście zaczynają rosnąć. Do odbudowania cen jeszcze długa droga ale to dobry prognostyk – informuje na Facebooku PZPBM.

Jakie prognozy?

O tym , że ceny bydła lecą na łeb na szyję informowaliśmy Was już kilkukrotnie. Za zapaść na rynku odpowiadała w dużym stopniu afera z nielegalnym ubojem bydła w Kalinowie. Pogorszenie się wizerunku polskiej wołowiny za granicą odbiło się na poziomie eksportu tego mięsa. Czy jest szansa, że widoczne teraz zwyżki cen utrzymają się na dłużej?

Ceny które obserwujemy w skupach żywca wołowego w stosunku do ubiegłorocznych są nadal na dramatycznie niskim poziomie. Prognozowane są jednak dalsze wzrosty cen co pozwala sądzić, że wołowiny powoli zaczyna wychodzić z dołka – informuje Instytut Gospodarki Rolnej.

Źródło: PZPBM/ Instytut Gospodarki Rolnej

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.5 / 5. Liczba głosów 6

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o