ZUPTOR: mieszalnik i silos dla każdego gospodarstwa

Firma ZUPTOR na Targach FERMA w Łodzi przedstawiła silos paszowy z włókna szklanego i mieszalnik do paszy. Obydwa produkty są dumą firmy. Zapytaliśmy więc, czym produkty firmy ZUPTOR różnią się od innych na rolniczym rynku.

zuptor

Jesteśmy producentem mieszalników, przy których pasza się nie zawiesza – mówi Michał Górczak.

– Silos z włókna szklanego jest znacznie bardziej trwały niż silosy metalowe – przekonuje Michał Górczak z firmy ZUPTOR. – Jego żywotność sięga nawet 30 lat. Silos ma bardzo dobrą wentylację, pasza w nim na pewno nie zapleśnieje.

Silos z włókna szklanego jest także odporny na różnicę temperatur.

– Gdy na zewnątrz jest zimno, to włókno szklane stanowi doskonałą izolację przed chłodem – dodaje pan Michał.Dodatkowe zalety to np. gładkie ściany, dzięki czemu pasza się nie zawiesza, szybki i równomierny wyładunek, czy łatwe sprawdzenie poziomu napełnienia.

Silosy z włókna szklanego są poza tym wolne od korozji. Na targach zaprezentowano silos 3,5-tonowy, choć – jak podkreślali przedstawiciele firmy – największe zainteresowanie jest silosami większymi, powyżej 12 t.

Osoby odwiedzające stoisko firmy ZUPTOR pytały także o mieszalniki pasz.

– Jesteśmy producentem mieszalników, przy których pasza się nie zawiesza – mówi Michał Górczak. – Mamy specjalnie opracowany system dwóch noży, które nawzajem się wspierają i dzięki temu cała pasza jest mieszana. Nie ma takiej sytuacji, żeby coś po bokach zostawało nie wymieszane. 2 noże powodują też, że używamy mocniejszych silników.

Mamy specjalnie opracowany system dwóch noży, które nawzajem się wspierają i dzięki temu cała pasza jest mieszana.

Michał Górczak, firma ZUPTOR

Jak podkreśla pan Górczak, firma używa materiałów z Polski.

– Używamy polskiej stali i polskich silników – mówi przedstawiciel firmy ZUPTOR. – Mieszalniki produkowane przez ZUPTOR mają od pół tony pojemności do nawet 3 t i jesteśmy jedynym polskim producentem, który ma na rynku 3-tonowy mieszalnik.

Dodatkowe zalety mieszalników produkowanych przez ZUPTOR to m.in.: krótki czas mieszania, dwa wysypy, szybki wyładunek paszy i dowolność układu – to klient sam decyduje o rozmieszczeniu wlotu, kosza zasypowego, silnika, wysypu głównego. Istnieje też możliwość natłuszczania paszy.

– Targi są dobrą okazją, żeby porozmawiać z tymi, którzy już użytkują nasze produkty, i przekonać tych, co jeszcze się zastanawiają nad zakupem – mówi pan Michał.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze
  1. Avatar majki pisze:

    Zuptor jest ok ale ja akurat mam sprzet M-ROL Odolanów. Solidni i zawsze maja jakies ciekawe rozwiazanie. Dodatkowo polka cenowa podobna jak zuptor ale mysle ze jakosc wykonania i niezawodnosc o wiele lepsza niz inne podrobki jak chociazby adraf.