Dopłaty za 2022 r. z ARiMR — jak sprawdzić status dopłat?

ARiMR wypłaciła rolnikom kolejne pieniądze realizowane jako dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2022 r. Obecnie na konta bankowe producentów przekazuje się płatności końcowe. Pod warunkiem że wniosek o dopłaty 2022 został zatwierdzony, a także, jeżeli kontrola administracyjna lub kontrola na miejscu została zakończona. W sumie dotychczas na konta bankowe rolników trafiło prawie 17 mld zł. 

Dopłaty bezpośrednie i obszarowe w postaci płatności końcowych ARiMR wypłaca sukcesywnie od 1 grudnia 2022 r. Do tej pory rolnikom w ramach dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych za 2022 r. wypłacono prawie 17 mld zł. Część rolników jednak nadal nie otrzymało płatności. Producenci zastanawiają się więc i pytają: Jak sprawdzić, czy przyznano dopłaty bezpośrednie 2022? Jak sprawdzić status dopłat?

Kolejne dopłaty za 2022 r. na kontach bankowych rolników

ARiMR w dalszym ciągu przekazuje rolnikom dopłaty bezpośrednie i płatności obszarowe za 2022 r. Przypomnijmy, że od 17 października do 30 listopada 2022 r. na konta bankowe rolników trafiały zaliczki dopłat bezpośrednich. W tym okresie, jak podaje ARiMR, w ramach płatności bezpośrednich, jak i obszarowych rolnikom wypłacono ponad 12,92 mld zł.

Obecnie jednak trwa wypłata płatności końcowych, która zakończy się za 4 miesiące, a dokładnie 30 czerwca 2023 r.

Do tej pory z tego tytułu na konta beneficjentów trafiły ponad 4 mld zł — 3,57 mld zł w ramach płatności bezpośrednich i ponad 467 mln zł w postaci płatności obszarowych — podaje ARiMR.

Jak sprawdzić dopłaty bezpośrednie przez internet?

Dopłaty bezpośrednie i obszarowe z ARiMR za 2022 r. rolnicy mogą sprawdzić na Platformie Usług Elektronicznych, która dostępna jest pod podanym linkiem — PUE ARiMR.

Po zalogowaniu się do PUE rolnicy mogą sprawdzić swój status wniosku. Albo dowiedzieć się, czy dopłaty za 2022 r. z ARiMR niebawem trafią na ich konta bankowe. W takich przypadkach powinni przejść do zakładki: Moje sprawy — Płatności obszarowe. W tym miejscu znajduje się eWniosek o przyznanie płatności za 2022 r. Ponadto, pod tą zakładką może znajdować się decyzja w sprawie płatności. Pod warunkiem że decyzja administracyjna została już wydana przez ARiMR. Wtedy rolnicy mogą liczyć na to, że dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2022 r. niebawem trafią na ich konta bankowe z ARiMR.

O możliwości sprawdzenia statusu wniosku lub dopłat za 2022 r. informują sami rolnicy na forum rolniczym — agrofoto.pl

https://epue.arimr.gov.pl/pl/strona-glowna

w zakladce moje sprawy -> platnosci obszarowe i tam juz widac jaki jest status wniosku czy zakonczony czy nie a po wejsciu mozna zobaczyc decyzje w podgladzie — informuje rolnik o nicku lukasz493

Dopłaty za 2022 rok — ARiMR przypomina o weryfikacji numerów kont bankowych

ARiMR po raz kolejny przypomina również rolnikom o weryfikacji aktualnych numerów kont bankowych, pod które mają trafić końcowe płatności.

Warto, by oczekujący na pieniądze z tego tytułu upewnili się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, środków nie uda się przekazać — informuje ARiMR.

Czytaj również: Ceny skupu mleka w styczniu 2023 r. znacząco spadły

Źródło: ARiMR; agrofoto.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.9 / 5. Liczba głosów 43

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum
Powiązany temat: Dopłaty bezpośrednie 2022
rolnikw
Dziękuję bogdan, od razu poszło  zobacz więcej »
krzysiek277
Dnia 8.06.2023 o 11:03, Martusia84 napisał: Wczoraj dowiedziałam się że mają jakis błąd w systemie i miła pani powiedziała że trzeba się uzbroić w cierpliwość  ... zobacz więcej »
Bogdan_ja
Można usunąć lub zastąpić ...wejdź w nowy wniosek bo pewnie wchodzisz w wysłany 🤔 zobacz więcej »

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
  1. Rolnik62 pisze:

    witajcie czy z Lubelskiego dostał już ktoś koncowe doplaty i ekoschemat.,?