Nabory na PROW: do rozdysponowania 304 mln euro dla przetwórców!

304 mln euro na pomoc dla małych, średnich i dużych przetwórców ma w 2017 r. do rozdysponowania w ramach PROW 2014-2020 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wszystkie środki trafią do przetwórców w ramach 3 tegorocznych naborów. Kto może ubiegać się o dotacje?

– Wszystkie środki zostaną rozdysponowane w bieżącym roku – mówi Urszula Majek-Moch, dyrektor Departamentu Oceny Projektów Inwestycyjnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Kiedy ruszą nabory na dotacje dla przetwórców?

Już w kwietniu, dokładnie od 10 kwietnia do 9 maja br., trwać będzie nabór wniosków na dofinansowanie w ramach PROW 2014–2020 tzw. dużego przetwórstwa, czyli mikro-, małych i średnich zakładów przetwórczych, które mogą uzyskać do 3 mln zł i związków grup producentów rolnych, które mogą się starać nawet o pomoc do 15 mln zł.

Na czerwiec 2017 r. planowany jest nabór na dofinansowanie tzw. małego przetwórstwa, czyli rolników, którzy będą mogli starać się o pomoc  finansową do 300 tys. zł.

Z kolei w III kwartale br. ruszy kolejny nabór na dofinansowanie tzw. dużego przetwórstwa, gdzie w ramach PROW 2014-2020 ARiMR chce wspomagać największych przetwórców środkami do 10 mln zł.

 Odnośnie naboru wniosków na tzw. duże przetwórstwo, który ma być w III kwartale br., to obecnie czekamy na akceptację zwiększenie kwoty dofinansowania z obecnych 3 mln zł do 10 mln zł przez Komisję Europejską mówi dyrektor Majek-Moch z ARiMR.  Pomoc dla dużych przetwórców jest w gestii centrali ARiMR, natomiast dla małych przetwórców (rolników) – w oddziałach regionalnych ARiMR – dodaje.

Kto i jak może otrzymać pomoc w ramach najbliższego naboru?

Odpowiedź znajdziesz w wywiadzie Ewy Ploplis z dyrektor Majek-Moch z ARiMR: Od 3 do 15 mln zł na finansowanie inwestycji w rolnictwie!

Kup min. 3 j.s. RGT JakuzziKup teraz a czwartą dostaniesz za 1 zł netto!

Jakie ceny owoców i warzyw 2019?

Rekordowe upały i przedłużająca się susza dają się we znaki rolnikom oraz hurtownikom. Jak wyglądają ceny owoców i warzyw 2019?

29 czerwca 2019

Nowoczesne jesienne zwalczanie chwastów w zbożach [WIDEO]

Na rynku jest już dostępne najnowsze rozwiązanie jesienne rozwiązanie herbicydowe! Dowiedz się więcej z materiału wideo!

7 maja 2019

Mecz Gwiazd siatkówki z Bio-Gen i PROCAM!

All Star Volley Show to impreza inaugurująca ogólnopolski program społeczny – „Graj o siebie, graj o zdrowie”. Dowiedz się więcej!

17 czerwca 2019