Drugi dzień konferencji Klubu Afimilk: ile można zaoszczędzić dzięki AfiFarm?

Tegoroczna konferencja Klubu Afimilk dobiegła końca. Uczestnicy wyjechali do swoich gospodarstw, aby zdobytą wiedzę teoretyczną przełożyć na praktykę.

Drugi dzień konferencji Klubu Afimilk był, podobnie jak poprzedni, zaplanowany w doskonały sposób. Wykłady były bogate w przykłady z własnej praktyki gospodarskiej prelegentów, obcujących na co dzień z nowoczesnym systemem zarządzania stadem AfiFarm.

Drugi dzień konferencji Klubu Afimilk: ile można zaoszczędzić dzięki AfiFarm?

Yoni Pinsky, manager Afimilk.

Yoni Pinsky, manager Afimilk, wytłumaczył dokładnie hodowcom, jak uniknąć strat finansowych, stosując w praktyce informacje pochodzące z systemu AfiFarm. Na konkretnym przykładzie gospodarstwa prelegent wyliczył i udowodnił, że straty wynikające ze zbyt późnego reagowania podczas rozwijających się stanów chorobowych, mogą spowodować straty sięgające nawet 100 680 zł (dla 100 krów, czyli na jedną krowę ponad 1000 zł).

konferncja afimilk

Zgromadzeni na konferencji Klubu Afimilk hodowcy dowiedzieli się wielu rzeczy, które pozwolą na efektywniejsze zarządzanie stadem, a co za tym idzie wprowadzenie oszczędności.

Tomasz Łuczak, dyrektor Alima Bis, zaprezentował z kolei nowości w polskim świecie maszyn rolniczych, uwzględniając stopień ich bezpieczeństwa, łatwość w zarządzaniu oraz jakość zastosowanych materiałów. Alima Bis to bowiem firma przodująca, jeśli chodzi o dostosowywanie potrzeb rolników, do aktualnej oferty, tworząc coraz to nowe rozwiązania technologiczne, usprawniające pracę w gospodarstwie:

Drugi dzień konferencji Klubu Afimilk: ile można zaoszczędzić dzięki AfiFarm?

Tomasz Łuczak, dyrektor Alima Bis Sp z o.o.

Najważniejsza jest kwestia technologii, którą mamy dostarczyć. Jednak zdarzyła się taka sytuacja, że po zamówieniu wozu paszowego, rolnik powiedział „wszystko w porządku, ale ja chciałbym, żeby wóz był czerwony”, mimo że kolor naszych maszyn jest na ogół niebieski. Jesteśmy w stanie to zrobić – mówił Tomasz Łuczak.

Nie zabrakło również kwestii finansowania rolniczych inwestycji. Jakub Glapa i Adam Korczyk z BZ WBK leasing przedstawili ofertę finansowania zakupu gruntów rolnych oraz maszyn rolniczych.

Drugi dzień konferencji Klubu Afimilk: ile można zaoszczędzić dzięki AfiFarm?

Jakub Glapa i Adam Korczyk z BZ WBK leasing.

Nie jesteśmy produktem nowym, na rynku rolnym, a w tym Alimy Bis, działamy już 17 lat. Jesteśmy teraz na takim etapie, że nie ma takiej potrzeby finansowej rolnika, której nie bylibyśmy w stanie wspólnie, z naszym bankiem zaspokoić. Od finansowania samochodów, ciężarówek, gruntów, wyposażenia budynków inwentarskich, silosów po zadaszenia do stogów. Mamy w tym długie doświadczenie! – mówił Jakub Glapa z BZ WBK leasing.

Na koniec zostaliśmy pożegnani przez Tadeusza Łuczaka, prezesa Alima Bis Sp. z o.o., i udaliśmy się na fermę, aby zobaczyć, jak wygląda obora wyposażona we wszystkie elementy systemu zarządzania stadem AfiFarm i jak wygląda korzystanie z niego w praktyce.

Drugi dzień konferencji Klubu Afimilk: ile można zaoszczędzić dzięki AfiFarm?

Tadeusz Łuczak, prezes Alima Bis Sp. z o.o.

Warto było zorganizować to nasze spotkanie. Nie liczyliśmy na więcej mówił podczas zakończenia części teoretycznej Tadeusz Łuczak. – Jesteśmy zadowoleni i mamy nadzieję na kolejne spotkanie, na które serdecznie zapraszamy. Pokażemy po raz kolejny, co słychać nowego w Alimie i w Afimilku.

Do zobaczenia więc w przyszłym roku na spotkaniu Klubu Afimilk!

 

Przeczytajcie również relację z pierwszego dnia: Pierwszy dzień konferencji Klubu Afimilk: co musisz wiedzieć o doju?

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *