Kobiety lubią… pszczoły. Dlaczego?

Statystyki mówią, że wśród osób zajmujących się pszczelarstwem ok. 10% stanowią kobiety. Jedną z nich jest Hanna Idziorek, wiceprezes Pomorsko-Kujawskiego Związku Pszczelarzy. Dlaczego lubi pszczoły?

Powody chyba są różne, ale na pewno jednym z najważniejszych jest chęć obcowania z przyrodą mówi Hanna Idziorek. Myślę, że kobiety mają kilka cech takich, które pszczoły bardzo lubią. Jesteśmy cierpliwe, systematyczne i mniej się denerwujemy niż mężczyźni. Pszczoły to czują.

Choć są też rzeczy, które kobietom przychodzą trudniej.

Miód jest ciężki dodaje pani Hanna. Podnoszenie ramek z miodem to ciężka praca fizyczna. Ale daje też dużo satysfakcji. Wiem też, że wiele kobiet boi się pszczół, ale to przede wszystkim wina niewiedzy. Pszczoły są mądre, gdy się je szanuje nie trzeba się ich bać.

Jak mówi pani Hanna, o pszczoły trzeba dbać. Jest co robić przez cały rok.

Dobre wyniki przyszłego sezonu pszczelarskiego zależą od prawidłowego zazimowania rodzin i warunków przebiegu zimowli wyjaśnia pani Idziorek. Tylko żywe, silne i zdrowe rodziny wiosną dają tego pewność. A miód lubimy wszyscy.

Pomorsko-Kujawski Związek Pszczelarzy w samej Bydgoszczy zrzesza 100 członków 9 z nich to kobiety. Na całym terenie działa w związku prawie 1000 pszczelarzy, opiekujących ponad 25 tys. rodzin pszczelich, które rocznie produkują ok. 400 ton miodu.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *