Kobiety lubią… pszczoły. Dlaczego?

Kobiety lubią… pszczoły. Dlaczego?

Kobiety mają wiele cech, które pszczoły lubią. Są cierpliwe, systematyczne, mniej się denerwują. Ile kobiet się nimi zajmuje?

Statystyki mówią, że wśród osób zajmujących się pszczelarstwem ok. 10% stanowią kobiety. Jedną z nich jest Hanna Idziorek, wiceprezes Pomorsko-Kujawskiego Związku Pszczelarzy. Dlaczego lubi pszczoły?

Powody chyba są różne, ale na pewno jednym z najważniejszych jest chęć obcowania z przyrodą mówi Hanna Idziorek. Myślę, że kobiety mają kilka cech takich, które pszczoły bardzo lubią. Jesteśmy cierpliwe, systematyczne i mniej się denerwujemy niż mężczyźni. Pszczoły to czują.

Choć są też rzeczy, które kobietom przychodzą trudniej.

Miód jest ciężki dodaje pani Hanna. Podnoszenie ramek z miodem to ciężka praca fizyczna. Ale daje też dużo satysfakcji. Wiem też, że wiele kobiet boi się pszczół, ale to przede wszystkim wina niewiedzy. Pszczoły są mądre, gdy się je szanuje nie trzeba się ich bać.

Jak mówi pani Hanna, o pszczoły trzeba dbać. Jest co robić przez cały rok.

Dobre wyniki przyszłego sezonu pszczelarskiego zależą od prawidłowego zazimowania rodzin i warunków przebiegu zimowli wyjaśnia pani Idziorek. Tylko żywe, silne i zdrowe rodziny wiosną dają tego pewność. A miód lubimy wszyscy.

Pomorsko-Kujawski Związek Pszczelarzy w samej Bydgoszczy zrzesza 100 członków 9 z nich to kobiety. Na całym terenie działa w związku prawie 1000 pszczelarzy, opiekujących ponad 25 tys. rodzin pszczelich, które rocznie produkują ok. 400 ton miodu.

Padły dzik – co zrobić, jak się na niego natkniesz?

Padły dzik jest bardzo dużym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się zachować, kiedy się na niego natkniemy.

6 marca 2018

Acetamipryd – czy formulacja ma znaczenie?

Podczas konferencji Sumi Agro przedstawiono wyniki badań dotyczących acetamiprydu. Sprawdź, jaki wpływ ma forma użytkowa na skuteczność działania preparatu

8 marca 2018

Krycie świń: inseminacja czy krycie naturalne?

Właściwe zapłodnienie pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału rozrodczego. Postawić więc na inseminację czy naturalne krycie?

15 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij