Kukurydza również na słabsze stanowiska z MAXXymalnym plonem

RGT Maxxatac ma genetykę dent oraz flint. Ta kukurydza na ziano jest również polecana na słabsze stanowiska. Zobaczmy, czym się jeszcze wyróżnia ten mieszaniec.

RGT Maxxatac to mieszaniec pojedynczy przeznaczony do uprawy na ziarno. Odmiana pochodzi z hodowli RAGT. Wczesność dojrzewania tej kukurydzy określono na FAO 250.

Kukurydza tolerująca słabsze stanowiska RGT Maxxatac. Obejrzyj film z plantacji:

Odmiana kukurydzy spod znaku Stressless

RGT Maxxatac została wyselekcjonowana w projekcie hodowlanym firmy RAGT, jakim jest Stressless. Co kryje się pod tym pojęciem? To projekt skierowany na wybór tych mieszańców kukurydzy, które najlepiej sobie radzą w warunkach stresowych, z największym naciskiem na brak wody. Właśnie dlatego jest to odmiana, którą polecamy na słabsze stanowiska.

kukurydza na słabsze stanowiska

RGT Maxxatac to kukurydza polecana również na słabsze stanowiska

fot. Osadkowski SA

Genetyka dent oraz flint

To, co charakteryzuje RGT Maxxatac z genetyki fint to wytrzymałość na warunki pogodowe. Jej udział będzie bowiem najmocniej widoczna w trakcie wschodów i na początku wegetacji. Wtedy właśnie mamy do czynienia z obniżeniem temperatury gleby i powietrza. RGT Maxxatac poradzi sobie w takich niesprzyjających warunkach. Natomiast genetyka dent będzie widoczna w plonowaniu tej odmiany. Dodatkowo atutem cech typowych dla dent będą niskie wilgotności podczas zbioru oraz szybkie oddawanie wody na suszarni.

Jak plonuje kukurydza na słabsze stanowiska?

Na prezentowanej plantacji kolby odmiany RGT Maxxatac zbudowały 16 rzędów po 36–38 ziarniaków w rzędzie. Ponadto wspomniana wczesność dojrzałości tej odmiany (FAO 250) umożliwia siew w zasadzie na terenie całego kraju. Z pewnością dużym plusem jest właśnie fakt, że to kukurydza z możliwością wykorzystania na słabszych stanowiskach. Daje to szansę osiągania naprawdę wysokich plonów przy niskiej wilgotności. Jednym słowem RGT Maxxatac wygrywa na każdym stanowisku.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.6 / 5. Liczba głosów 18

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *