Omacnica prosowianka to szkodnik, z którym można wygrać! Znamy skuteczny sposób na zwycięstwo!

Już niebawem kukurydzę będzie trzeba chronić przed szkodnikami, które powodują dotkliwe straty plonu. Omacnica prosowianka należy do tych, które odpowiadają za szkody nawet 50% z nich! Zapoznaj się z naszą infografiką i sprawdź, jak skutecznie rozprawiać się z tym szkodnikiem!

Dotychczas zwalczanie omacnicy prosowianki metodą chemiczną polegało na zastosowaniu następujących substancji czynnych: lambda-cyhalotryny, mieszaniny tiachloprydu z deltametryną, indoksakarbu oraz metoksyfenozydu. Najnowocześniejszym dostępnym na rynku środkiem do walki z tym szkodnikiem jest w tej chwili insektycyd Coragen®200 SC od firmy FMC.

Rynaxypyr® ma tę moc!

Zawiera on nową i dotychczas nie wykorzystywaną w uprawie kukurydzy substancję czynną – Rynaxypyr®. Substancja ta pozwala na skuteczną walkę z omacnicą prosowianką w uprawie kukurydzy i kukurydzy cukrowej. Mechanizm działania Rynaxypyr® jest unikatowy i różni się od wszystkich innych dostępnych na rynku insektycydów dedykowanych dla upraw kukurydzy. Dzięki temu Coragen® jest doskonałym produktem sprawdzającym się w strategiach zarządzania odpornością.

Dowiedz się więcej z naszej infografiki !

omacnica prosowiankaJeszcze więcej informacji znajdziesz w artykule, Omacnica prosowianka, czym zwalczyć szkodnika? Jest nowa substancja. 

Nowa pszenica RGT TrefferZobacz Wysoki i stabilny plon na słabszych stanowiskach

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Nawożenie kukurydzy fosforem [INFOGRAFIKA]

Fofor to niezbędny makroelement w uprawie kukurydzy. Dowiedz się, jaki jest najlepszy sposób na dostarczenie go roślinom!

26 kwietnia 2019

Skąd pochodzi kukurydza?

Historia kukurydzy zaczęła się ok. 9 tys. lat temu.

9 czerwca 2019

Zabieg T3 – nie zwlekaj z nim do ostatniej chwili! [INFOGRAFIKA]

Postaw na sprawdzony fungicyd, który rozprawi się z najgroźniejszymi chorobami we wszystkich gatunkach zbóż!

17 czerwca 2019