Puda o piątce dla zwierząt – ponad 70% Polaków popiera nasze działania

Nowy minister rolnictwa Grzegorz Puda udzielił wywiadu w Programie Pierwszym Polskiego Radia. W czasie rozmowy z prowadzącym Puda mówił m.in. o piątce dla zwierząt. Szef resortu rolnictwa podkreślił również, że większość Polaków jest zwolennikami zmian wprowadzanych przez PiS.

Puda o piątce dla zwierząt – eksport to nie tylko ubój rytualny

Grzegorz Puda odnosząc się do kwestii związanych z ubojem rytualnym powiedział: – Sam eksport nie polega tylko i wyłącznie na uboju rytualnym, co bardzo istotne z punktu widzenia polskich rolników.

Po czym dodał:

,,Ten ubój polega na tym, że zwierzęta bardzo cierpią, a ze względów ekonomicznych nie ma danych, które by wskazywały bezpośrednio na to, że ilość wołowiny (…), jest tak duża ze względu na potrzeby religijne.

Nowy minister rolnictwa powiedział także, że jego stanowisko w sprawie ustawy o ochronie zwierząt pozostaje niezmienne.

Podkreślił również, że – Przede wszystkim jest bardzo ważne, by rolnicy mieli możliwość funkcjonowania, prowadzenia działalności ale niekoniecznie na zasadach, jakie były dotychczas, niekoniecznie w ramach uboju rytualnego.

Wpłaty do budżetu państwa z hodowli zwierząt futerkowych są znikome

Grzegorz Puda wyraził również swoje zdanie na temat hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futra. Minister rolnictwa stwierdził, że: ,,hoduje się zwierzęta tylko i wyłącznie dla spełnienia fanaberii małej grupy osób.” 

Odniósł się również do kwestii finansowych mówiąc, że wpłaty do budżetu państwa z tej działalności są znikome. Ponadto, uważa, że branża futrzarska znajduje się obecnie u schyłku działalności.

Puda o piątce dla zwierząt: Polacy są zwolennikami zmian

Szef resortu rolnictwa na koniec dodał, że: ,, Jak pokazują badania, ponad 70 proc. Polaków popiera nasze działania, które mają zakazać tego typu działalności.”

Źródło: Polskie Radio 24

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.3 / 5. Liczba głosów 8

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *