Minister Puda o protestach – posłowie boją się o swoje bezpieczeństwo

Szef resortu rolnictwa w wywiadzie dla Radiowej Trójki skomentował reakcje rolników na nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Grzegorz Puda wspomniał także o protestach i intencjach protestujących, co do których ma poważne wątpliwości. 

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda odniósł się do odzewu rolników i protestów organizowanych przez Agrounię – Mam poważne wątpliwości co do intencji protestów organizowanych przez samą Agrounię.

Nowy minister udzielając wywiadu dla Polskiego Radia, w nawiązaniu do zarzutów jakie kierowane są kierowane wobec rządzących, podkreślił  – Nazywanie kogoś na przykład zdrajcą raczej nie jest zaproszeniem do dyskusji. Tak samo wątpię w to, że pomysł na marnotrawienie cennego dla rolników nawozu wyszedł z ich środowiska. Każdy rolnik wie, że obornik jest cennym nawozem.

Minister Puda mówiąc o protestach wyraźnie zaakcentował, że posłowie boją się o swoje bezpieczeństwo.

Minister zapewnia, że jest otwarty do rozmów z rolnikami

W trakcie wywiadu prowadząca audycję Beata Michniewicz skierowała do szefa resortu rolnictwa następujące pytania: Czy jest gotów porozmawiać z rolnikami? Czy dla rolników byłoby wystarczające gdyby Pan się zgodził z nimi porozmawiać?

Minister Puda odpowiedział – Tak się składa, że z tymi którzy chcą rozmawiać to cały czas rozmawiam. Rolnicy mówią mi o swoich problemach i zapewniam, że wiele z nich nie ma nic wspólnego z piątką dla zwierząt.  Po czym dodał, że żaden rolnik nie chce prowadzić działalności, która wiąże się z cierpieniem zwierząt. Potwierdzają to również sondaże, ponad 55 % rolników poparło ,,piątkę dla zwierząt”.

Przypomnijmy, jeszcze nie tak dawno minister Puda o piątce dla zwierząt mówił, że ponad 70 % Polaków popiera nasze działania.

Minister Puda mówił nie tylko o protestach, ale także o samej nowelizacji ustawy, która po poprawkach powinna spełniać oczekiwania nawet przeciwników.

Szef resortu rolnictwa podkreślił –  Myślę, że po pracach Sejmu ta ustawa już będzie taką ustawą, która zaspokaja również nawet tych najbardziej źle nastawionych do tej ustawy przeciwników, mówię tutaj głównie o przedsiębiorcach, którzy wyszli na ulicę.

AGROunia ws. wypowiedzi szefa resortu rolnictwa

Na odpowiedź ws. wypowiedzi ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy nie trzeba było długo czekać. Niemal natychmiast głos zabrała AGROunia, która poprzez swój profil facebookowy odniosła się do słów z audycji radiowej. W poście zatytułowanym „#puda boi się o swoje bezpieczeństwo bo rolnicy strajkują.” czytamy m.in.:

Czy minister sugeruje, że rolnicy obecnie przyczyniają się do cierpienia zwierząt ? ? Tak ? ?
Bo z jego słów dokładnie to wynika.
To jest paskudne co on robi.
Sugeruje, że dzięki ustawie to cierpienie się skończy. Rolnicy nie przyczyniają się do cierpienia zwierząt. To nie #puda. To OBŁUDNIK!

A tak nawiazując do tytułu..
Ależ my mamy bohaterów w sejmie!?
Boją się strajkujących rolników?
Co to za posłowie, że boją się swoich wyborców??

Przedstawicieli AGROunii pytają – dlaczego minister tak manipuluje i wprowadza społeczeństwo w dezorientacje. Uważają, że tego typu wypowiedzi to „napuszczanie grup społecznych na siebie i jakieś chore stygmatyzowanie rolników.”

Pełna treść komentarza „#puda boi się o swoje bezpieczeństwo bo rolnicy strajkują.” dostępna jest na profilu facebookowym AGROunii. 

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.1 / 5. Liczba głosów 34

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *