Ubezpieczenie upraw i hodowli rolnej – będą zmiany? Dowiedz się!

Pełna wersja programu ,,Polski Ład” dla wsi już niedługo ujrzy światło dzienne. Ma pojawić się wsparcie rolniczego handlu detalicznego i gospodarstw rodzinnych. Oprócz tego, wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany w ubezpieczeniu upraw i hodowli rolnej. 

W Polskim Ładzie nie zabraknie propozycji skierowanych do polskich rolników. Rząd zapowiedział m.in. opracowanie nowej ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych, a także zwiększenie dopłat do paliwa rolniczego. Uwzględniane mają zostać zmiany w zakresie ubezpieczenia upraw, co ogłosił wicepremier Jarosław Kaczyński podczas niedzielnej wizyty w Mławie.

Ubezpieczenie upraw – nowe zagadnienie zawarte w Polskim Ładzie

Ubezpieczenie upraw i hodowli rolnej to kolejne ważne zagadnienie, które wymaga modyfikacji. Mają one znaleźć się w wersji programu ,,Polski Ład” dla wsi. Zapowiedział to wicepremier Jarosław Kaczyński:

,,Będzie ubezpieczenie upraw i hodowli rolnej od klęsk żywiołowych, ale też od skoków cen. Rolnik najbardziej boi się, że jego praca pójdzie na marne, bo albo coś się stanie, przyjdzie klęska żywiołowa, albo nagle cena produktu gwałtownie spadnie. To ubezpieczenie jest w opracowaniu, to trudne zagadnienie, bardzo drogie, trzeba na to miliardów złotych, ale uznaliśmy, że Polskę na to stać, aby polscy rolnicy mogli prowadzić swoją produkcję pewni swego.”

Polski Ład – jakie zmiany dla rolników? Sprawdź!

Polski Ład dla wsi – co jeszcze będzie zawierał?

Jarosław Kaczyński podkreślił jednocześnie, że powstanie specjalna wersja programu ,,Polski Ład” skierowana specjalnie do mieszkańców wsi. Oprócz zagadnień związanych z ubezpieczeniem upraw znajdą się tam informacje dotyczące wsparcia rolniczego handlu detalicznego w skali kraju, a także jego ekspansję na rynki zagraniczne.

Ubezpieczenie upraw rolnych ulegnie zmianie. Poza tym, planuje się uruchomienie wsparcia dla spółdzielni rolniczych i przedsięwzięć energetycznych na wsi. Będą w nich wykorzystywane odpady z produkcji rolnej.

Ubezpieczenie upraw – zmiany. Co z Zielonym Ładem?

Jarosław Kaczyński odnosząc się do Polskiego Ładu dla wsi wymienił korzyści które uzyska wieś, dzięki realizacji poszczególnych założeń tego programu:

„Polski Ład szczególnie nakierowany jest na to, aby Polacy, którzy żyją w mniejszych ośrodkach i na wsi, dostali prawdziwą szansę, aby pod każdym względem żyć na poziomie tych, co mieszkają w wielkich miastach. Możemy tutaj uczynić wiele i będziemy tak dzielić środki, aby osiągnąć te cele.”

Czytaj również: Więcej ziemi dla rolników w ramach Polskiego Ładu. Sprawdź szczegóły!

Źródło: WNP.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 4

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *