Wnioski o dopłaty – do środy

Najbliższa środa, czyli 15 czerwca, jest ostatnim dniem kiedy można złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie za 2016 r. bez sankcji. Jak będą czynne oddziały ARiMR?

W ostatnich dniach przed końcem terminu biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą pracować od godz. 7:30 do 18 informuje biuro prasowe ARiMR. W ostatnim dniu naboru biura powiatowe agencji będą czynne tak długo, jak będzie to niezbędne do przyjęcia wniosków od wszystkich oczekujących w tym dniu rolników.

W 2015 r. o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1 mln 355 tys. rolników.

Jak ocenia agencja, do końca minionego tygodnia wnioski złożyło już ok. 1,16 mln rolników. W 2015 r. o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1 mln 355 tys. rolników. Z szacunków ARiMR wynika, że w tym roku będzie to podobna liczba rolników. Na dopłaty za 2016 r. przeznaczona jest kwota jest 3,4 mld euro. W Polsce ponad 14 mln ha gruntów objętych jest systemem dopłat bezpośrednich.

Jeśli ktoś jeszcze wniosku nie złożył to przypominamy, że wszystkie niezbędne wzory formularzy znajdują się na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Na dopłaty za 2016 r. przeznaczona jest kwota jest 3,4 mld euro.

Przypominamy także, że ostateczny termin złożenia wniosku upływa 11 lipca 2016 r., ale złożenie wniosku po dniu 15 czerwca 2016 r. skutkuje zmniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Poprawki będzie można składać bez sankcji finansowych.

Dodajmy jeszcze, że wniosek o dopłaty bezpośrednie można także złożyć on-line korzystając z internetowej aplikacji e-Wniosek. Oczywiście, wypełniony wniosek można także wysłać do Biura Powiatowego ARiMR pocztą o terminowym złożeniu w tym wypadku decyduje data stempla pocztowego.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

NOWOŚĆ | SU TARROCAPrzeczytaj Nawet 115.3% wzorca wg COBORU

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *