Zaprawianie pszenicy ozimej – odpowiedni preparat to pewny start!

Download PDF

Zaprawianie pszenicy ozimej to z całą pewnością najważniejszy zabieg. Jest to skuteczny, łatwy oraz najtańszy sposób na zwalczanie patogenów zagrażających młodym roślinom w początkowych fazach rozwojowych. Sprawdź, jaki preparat zapewni dodatkowe korzyści już na starcie!

Na rynku można spotkać szereg zapraw nasiennych, które skutecznie zabezpieczą rośliny przed najgroźniejszymi chorobami tuż po wschodach roślin. Wśród nich znajdziemy taką, która oprócz ochrony przed chorobami zapewni dodatkowe korzyści. Przekonaj się, że zaprawiając nasiona, można osiągnąć więcej niż tylko ochronę!

Zaprawianie pszenicy z dodatkowymi korzyściami

zaprawianie pszenicy Systiva 333 FS

Zaprawianie pszenicy bezopryskowym fungicydem Systiva 333 FS zapewnia roślinom łatwiejszy start na wiosnę

fot. Małgorzata Srebro

Zwykłe zaprawy zapewniają ochronę jedynie w początkowych fazach rozwojowych pszenicy ozimej. Można jednak ją przedłużyć, i to nawet do zabiegu T1, wykorzystując do zaprawiania znany już bezopryskowy fungicyd Systiva 333 FS. Jest on od wielu lat stosowany w uprawie jęczmienia jarego, teraz również można zaprawiać nim nasiona pszenicy oraz jęczmienia ozimego. Co oprócz ochrony przed chorobami daje zastosowanie Systivy 333 FS w oziminach? Po pierwsze zapewnia dodatkową ochronę przed mączniakiem prawdziwym zbóż i traw oraz septoriozie paskowanej liści. Jednak to nie jedyne korzyści. Po zastosowaniu Systivy 333 FS rośliny są zdecydowanie lepiej przygotowane do przezimowania. Mają znacznie lepiej rozbudowany system korzeniowy, widoczna jest również większa liczba rozkrzewień oraz pogrubienie źdźbeł.

Działanie niezależne od pogody

Systiva 333 FS polecana jest w duecie z zaprawą Kinto Duo 080 FS

Systiva 333 FS to fungicyd bezopryskowy, który zapewnia ochronę roślin niezależnie od pogody. Jest to bardzo korzystna cecha, szczególnie w przypadku niepewnej zimy oraz startu wegetacji wiosennej. Zalecaną dawką Systivy 333 FS jest od 100 do 150 ml/dt. Zaprawianie pszenicy ozimej można przeprowadzić na trzy sposoby, które są uzależnione od terminu siewu danej odmiany. Przy wyborze wyższej dawki, czyli 150 ml/dt oraz zastosowaniu jej do zaprawiania odmiany odpornej na mączniaka prawdziwego zbóż i traw oraz chorób podstawy źdźbła możemy sobie pozwolić na pominięcie zabiegu T1 wiosną. Systiva  333 FS do zaprawiania zbóż ozimych jest polecana w duecie z zaprawą Kinto Duo 080 FS.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Jakiej choroby zbóż obawiasz się tej jesieni?

Jakiej choroby zbóż obawiasz się tej jesieni?

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o