Mniejsza konsumpcja mleka

Picie mleka jest zdrowe. Szkoda, że robimy to coraz rzadziej. Z danych IERiGŻ-PIB wynika, że średnie spożycie mleka zmalało w Polsce do około 2,9 litra miesięcznie na mieszkańca. Pijemy o szklankę mleka mniej niż jeszcze 3-4 lata temu. Jemy za to trochę więcej serów.

Cena: Mleko

2.06 zł
0.00%
Zobacz aktualne ceny

Najwięcej świeżego mleka, bo około 3,5 litra na głowę, spożywa się w gospodarstwach domowych rolników oraz emerytów i rencistów. Najrzadziej po szklankę mleka sięgają osoby pracujące na własny rachunek (średnio 2,63 litra miesięcznie).

Mniejsza konsumpcja mleka na wsi

W gospodarstwach rolnych, gdzie picie mleka zawsze było w zwyczaju, spożywamy dziś na głowę o 2 szklanki mleka miesięcznie mniej niż parę lat temu. W 2017 roku były to prawie 4 litry. Maleje przede wszystkim spożycie mleka własnej produkcji, bo coraz mniej gospodarstw ma krowy.

Jemy więcej serów

Na nasze stoły częściej trafiają za to przetwory mleczne. Wzrasta nieznacznie spożycie serów (z 0,83 kg na głowę w 2015 do 0,86 kg na głowę), jogurtów (z 0,50 do 0,53 kg) i śmietany (z 0,35 do 0,36 kg).

Zobacz, co o produkcji mleka mówią hodowcy [WIDEO]

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

DOPŁACAMY 80 ZŁ netto*Kup teraz Maksymalna wydajność z uprawy
Z forum
michatek
Dnia 3.12.2018 o 20:37, Departament napisał: No cóż... Cienki jesteś to interes zwiniesz... No ale bdb. Mniejsza konkurencja na rynku Te wszystkie Twoje sc... zobacz więcej »
Departament
No cóż... Cienki jesteś to interes zwiniesz... No ale bdb. Mniejsza konkurencja na rynku Te wszystkie Twoje schorzenia krów to przeważnie brak podstawowej wiedzy w temacie..... zobacz więcej »
michatek
dobry temat więc się wypowiem odkąd przejąłem gospodarstwo to zobaczyłem jakie są wydatki związane z jego prowadzeniem bo wcześniej kilka lat tylko pomagałem a finanse rodzi... zobacz więcej »

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *