Mospilan 20 SP na słodyszka w rzepaku – opinie rolników o działaniu insektycydu

Wczesną wiosną uprawy rzepaku są narażone na atak szkodników. Jednym z nich jest słodyszek pojawiający się w rzepaku na początku fazy zwartego pąka. Zobacz więc, jak z tym problemem radzą sobie inni rolnicy.
Wraz z nastaniem wiosny szkodniki zaczynają przypuszczać atak na plantacje rzepaku. Na pierwszy plan wychodzi słodyszek rzepakowy. Warto przy tym zaznaczyć, że ten szkodnik występuje w uprawach rzepaku na terenie całej Polski. Masowy atak słodyszka i jego żerowanie na roślinach przyczynia się do znacznego obniżenia plonu. Warto więc zabezpieczyć plantacje i chronić się przed stratami. Dlatego przedstawiamy dziś Mospilan 20 SP i opinie rolnika o działaniu tego preparatu.
Mospilan 20 SP w walce ze słodyszkiem w rzepaku – poznaj opinie rolników:
Słodyszek i inne szkodniki w rzepaku
Pierwszym krokiem w zwalczeniu zagrożenia dla upraw jest dobrze przeprowadzony monitoring rzepaku. Dzięki prostym metodom można stwierdzić, czy plantacje stały się „stołówką” dla niechcianych owadów. Słodyszek zazwyczaj pojawia się na początku fazy zwartego pąka, do którego wgryza się. W nim właśnie znajduje się pokarm dla tego owada – pyłek. Pąk jest nie tylko miejscem żeru, ale również wylęgarnią jaj szkodnika. Co gorsza, wyklute larwy słodyszka również zaczynają uszkadzać rośliny. Żywią się bowiem pyłkiem i nektarem. – Obecnie jesteśmy w fazie tygodniowym przed kwitnięciem rzepaku. Monitorujemy za pomocą żółtych misek szkodniki takie jak słodyszek i chowacz czterozębny – mówi Florian Łacwik, rolnik, który wraz z rodziną prowadzi gospodarstwo w powiacie wołowskim.

Słodyszek w rzepaku powoduje duże straty w plonie. Dlatego trzeba postawić na sprawdzony i rekomendowany przez rolników insektycyd
Mospilan w walce ze słodyszkiem w rzepaku – opinie rolnika
Jak mówi rolnik, co roku o tej porze obserwuje duże zagrożenie dla upraw ze strony chowacza czterozębnego i słodyszka rzepakowego. – Najlepszym środkiem na te szkodniki jest Mospilan, który stosuję od wielu lat na swoim polu i to jest środek sprawdzony. Pan Florian stosuje Mospilan 20 SP w dawce 120 g/ha. – Jest to dawka skuteczna i bardzo ekonomiczna. Jest o tyle dobrym środkiem, że można go stosować w temperaturze powyżej 20°C. Mospilan niszczy słodyszka rzepakowego i szkodniki łuszczynowe – przedstawia swoje opinie rolnik z Dolnego Śląska. W fazie opadania płatków rolnik stosuje Mospilan 20 SP na szkodniki łuszczynowe oraz środek Pictor na choroby grzybowe rzepaku.
Mospilan i opinie o jego działaniu
Poza skutecznym zwalczeniem szkodników rzepaku dla pana Floriana jeszcze inny bardzo ważny aspekt ma znaczenie. Wpisuje się on w praktyki „Chroń pożytecznie” firmy Sumi Agro Poland. Chyba nie trzeba podkreślać nieocenionej roli owadów zapylających. – Moim priorytetem są pszczoły. Stosuję Mospilan, bo jest bezpieczny dla pszczół. Dlatego też zabiegi wykonuję po oblotach wszystkich owadów zapylających – podsumowuje rolnik.
Zobacz więcej: Chroń pożytecznie rzepak ozimy przed szkodnikami wiosną
Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.