Mandaty dla protestujących rolników! [Aktualności]

Nie tak dawno pisaliśmy o protestach rolników w Sandomierzu. Dziś czytamy, że gospodarze biorący w nich udział, dostali wysokie mandaty. Dowiedz się więcej!

O czym jeszcze piszemy w dzisiejszych Aktualnościach rolniczych?

 

aktualności rolniczeJechał konno po wsi! Był pijany!

W miejscowości Niszczewy (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do niecodziennego zdarzenia. 43-letni mężczyzna jechał po wsi na kucu. Zachowanie jeźdźca było wielce niepokojące, poruszał się on bowiem „wężykiem”. Funkcjonariusze z koneckiej policji zatrzymali śmiałka, okazało się, że miał on blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie.

kucyk

43-letni mężczyzna jechał po wsi na kucu

fot. Fotolia

43-latek twierdził, że zgubił kucyka kilka godzin temu i właśnie wraca od znalazcy, z którym w podzięce napił się alkoholu. Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy – Teraz amator jazdy konnej będzie odpowiadał za jazdę wierzchem po pijanemu przed sądem. Za to wykroczenie może trafić nawet za kraty.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

 

aktualności rolniczePolska żywność na targach w Hongkongu

W Hongkongu, na międzynarodowych targach żywności Food Expo 2018 zaprezentowano polskie produkty. Goście mogli spróbować m.in. naszych serów, owoców, makaronów czy wyrobów cukierniczych. Dużą popularnością cieszyły się pokazy kulinarne. – Podczas każdego dnia targowego na stoisku […] organizowane były degustacje dań z wołowiny po polsku, z wykorzystaniem polskich produktów prezentowanych na stoisku – dowiadujemy się ze strony MRiRW.

targi żywności

Na międzynarodowych targach żywności zaprezentowano polskie produkty

fot. Fotolia

Każdą edycję targów odwiedza ponad pół miliona zwiedzających spośród kilkudziesięciu krajów. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi po raz pierwszy wzięło udział w tym wydarzeniu.

Źródło: MRiRW

 

aktualności rolniczeMandaty dla protestujących rolników!

Nie tak dawno pisaliśmy o protestach rolników na rynku w Sandomierzu. Grupa gospodarzy, chcąc wyrazić swój sprzeciw wobec sytuacji, w której znalazło się polskie rolnictwo, zakłóciła spotkanie wyborcze premiera Mateusza Morawieckiego. Jak dowiadujemy się dziś – protestujący zostali ukarani mandatami. Kary pieniężne rozjuszyły rolników, jednak nie zniechęciły ich do dalszej walki. – Myślą, że przestraszymy się tych kilku stówek kary i nie będziemy się odzywać – komentuje jeden z nich.

mandaty dla rolników

Rolnicy protestujący w Sandomierzu zostali ukarani mandatami

fot. Fotolia

Gospodarze nie rozumieją, dlaczego zostali ukarani. – Nasze słowa i czyny nikomu nie zagrażały. […] Za co mają nas karać? Za to, że mamy inne zdanie? – mówi oburzony rolnik spod Sandomierza, do którego trafił mandat w wysokości 500 złotych. Jak podkreśla gospodarz – płacić nie zamierza, choćby miał trafić przed sąd.

Dowiedz się więcej!

Źródło: Money.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *