Nocą temperatura może spaść do 0 st. C! – prognoza pogody

Prognoza pogody na pierwsze dni maja jest dosyć optymistyczna. Podczas tegorocznej majówki Polska zostanie podzielona – na upalne południe i chłodniejszą północ. Ale uwaga, bo lokalnie nocą temperatura na północy kraju może spaść nawet do 0 st. C przy gruncie.

Tegoroczna majówka zaczyna się dosyć wcześnie, bo już w ostatni weekend kwietnia. Prognoza pogody na najbliższe dni jest dosyć optymistyczna, szczególnie dla południowych regionów kraju.

W całej Polsce już od soboty pogoda ma się poprawiać – będzie coraz cieplej, ale okresowo ma się chmurzyć. Taka pogoda ma się utrzymać do piątku 04.05.

Będzie ciepło, ale chwilami zachmurzenie będzie wzrastało do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów i miejscami burz. To dotyczy całego kraju, bo jednego dnia może padać na północy, drugiego na południu. Szczególnie ciepło będzie w sobotę, niedzielę i poniedziałek. Wtedy temperatura zacznie rosnąćwyjaśnia dla portalu agrofakt Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody na majówkę na południu kraju

prognoza pogody na majówkę

Prognoza pogody na majówkę: Według synoptyków Polska będzie podzielona na upalne południe i chłodną północ.

W sobotę, 28.04 na południu Polski będzie już ok 25-26 st. C. W  niedzielę temperatura jeszcze wzrośnie. Wtedy napłynie do Polski powietrze zwrotnikowe. Na południu kraju w ciągu dnia słupki rtęci mogą wskazywać maksymalnie nawet do 28-29 st. C.

W poniedziałek prognozowane jest delikatny spadek temperatury do 27 st. C. taka temperatura utrzyma się również we wtorek, 1. Maja. W środę temperatura może nieznacznie spaść – do ok. 25-26 st. C na południu kraju.

Prognoza pogody na majówkę na północy kraju

Zupełnie inaczej będzie wyglądała majówka na północy kraju. Tutaj upałów nie ma się co spodziewać – wprost przeciwnie.

Zdecydowanie chłodniejsza będzie północ Polski – tam temperatura w ciągu dnia będzie kształtować się w granicach ok. 20-22 st. C. Szczególnie pod koniec najbliższego tygodnia będzie chłodniej – słupki rtęci pokażą wtedy 17-20 st. Cprognozuje synoptyk Grażyna Dąbrowska (IMGW).

Jeszcze chłodniej będzie nad samym morzem – tam maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie ok. 14 st. C.

W nocy temperatura spadnie do zera!

Według IMGW, w nocy (z piątku na sobotę 27-28.04) najniższa temperatura, jaka jest prognozowana na obszarze kraju to +3 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, lokalnie również na Pomorzu. Mowa tu o temperaturze na wysokości 2 metrów nad powierzchnią gruntu, gdzie jest ona mierzona przez synoptyków.

Podobna sytuacja może się zdarzyć w nocy ze środy na czwartek 02-03.05. Słupki rtęci w najchłodniejszym momencie mają spaść do +3 st. C.

Nie prognozujemy przymrozków na wysokości 2 metrów, tylko lokalnie gdzieś przy powierzchni gruntu temperatura może spaść do 0 st. Cprzestrzega synoptyk Grażyna Dąbrowska.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 4

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Jak rolnicy kupują online?Zobacz Wypełnij ankietę!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *