Nocą temperatura może spaść do 0 st. C! – prognoza pogody

Prognoza pogody na pierwsze dni maja jest dosyć optymistyczna. Podczas tegorocznej majówki Polska zostanie podzielona – na upalne południe i chłodniejszą północ. Ale uwaga, bo lokalnie nocą temperatura na północy kraju może spaść nawet do 0 st. C przy gruncie.

Tegoroczna majówka zaczyna się dosyć wcześnie, bo już w ostatni weekend kwietnia. Prognoza pogody na najbliższe dni jest dosyć optymistyczna, szczególnie dla południowych regionów kraju.

W całej Polsce już od soboty pogoda ma się poprawiać – będzie coraz cieplej, ale okresowo ma się chmurzyć. Taka pogoda ma się utrzymać do piątku 04.05.

Będzie ciepło, ale chwilami zachmurzenie będzie wzrastało do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów i miejscami burz. To dotyczy całego kraju, bo jednego dnia może padać na północy, drugiego na południu. Szczególnie ciepło będzie w sobotę, niedzielę i poniedziałek. Wtedy temperatura zacznie rosnąćwyjaśnia dla portalu agrofakt Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody na majówkę na południu kraju

prognoza pogody na majówkę

Prognoza pogody na majówkę: Według synoptyków Polska będzie podzielona na upalne południe i chłodną północ.

W sobotę, 28.04 na południu Polski będzie już ok 25-26 st. C. W  niedzielę temperatura jeszcze wzrośnie. Wtedy napłynie do Polski powietrze zwrotnikowe. Na południu kraju w ciągu dnia słupki rtęci mogą wskazywać maksymalnie nawet do 28-29 st. C.

W poniedziałek prognozowane jest delikatny spadek temperatury do 27 st. C. taka temperatura utrzyma się również we wtorek, 1. Maja. W środę temperatura może nieznacznie spaść – do ok. 25-26 st. C na południu kraju.

Prognoza pogody na majówkę na północy kraju

Zupełnie inaczej będzie wyglądała majówka na północy kraju. Tutaj upałów nie ma się co spodziewać – wprost przeciwnie.

Zdecydowanie chłodniejsza będzie północ Polski – tam temperatura w ciągu dnia będzie kształtować się w granicach ok. 20-22 st. C. Szczególnie pod koniec najbliższego tygodnia będzie chłodniej – słupki rtęci pokażą wtedy 17-20 st. Cprognozuje synoptyk Grażyna Dąbrowska (IMGW).

Jeszcze chłodniej będzie nad samym morzem – tam maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie ok. 14 st. C.

W nocy temperatura spadnie do zera!

Według IMGW, w nocy (z piątku na sobotę 27-28.04) najniższa temperatura, jaka jest prognozowana na obszarze kraju to +3 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, lokalnie również na Pomorzu. Mowa tu o temperaturze na wysokości 2 metrów nad powierzchnią gruntu, gdzie jest ona mierzona przez synoptyków.

Podobna sytuacja może się zdarzyć w nocy ze środy na czwartek 02-03.05. Słupki rtęci w najchłodniejszym momencie mają spaść do +3 st. C.

Nie prognozujemy przymrozków na wysokości 2 metrów, tylko lokalnie gdzieś przy powierzchni gruntu temperatura może spaść do 0 st. Cprzestrzega synoptyk Grażyna Dąbrowska.

Kup min. 3 j.s. RGT JakuzziKup teraz a czwartą dostaniesz za 1 zł netto!

Żar tropików! Do kiedy będą takie upały?

Ekstremalne upały zalały Polskę. Temperatury znacznie przekraczają 30 stopni Celsjusza! Do kiedy będą takie upały?

27 czerwca 2019

Pomoc suszowa 2019

Widmo suszy ciągle nad nami wisi. Bądź na czasie z tym ważnym tematem.

21 lipca 2019

„Gdy kukułka kuka w maju, spodziewaj się urodzaju”

Co jeszcze może się nam przytrafić w tym miesiącu?

5 maja 2019