Przymrozki w sadzie: jak ograniczyć ich skutki?

Przebieg pogody w kwietniu tego roku pokrzyżował plany wielu rolnikom. Niewątpliwie odbije się także na plonie. Do najbardziej poszkodowanych należą sadownicy. O tym, co zrobić, by zminimalizować efekt przymrozków w sadzie, mówi Łukasz Kutermach – doradca agrotechniczny firmy Intermag.

Przymrozki w sadzie: jak ograniczyć ich skutki?

Łukasz Kutermach, specjalista Intermag, przedstawia rozwiązania pozwalające zminimalizować skutki kwietniowych przymrozków w sadach

Jednym z podstawowych elementów, na które wskazuje Łukasz Kutermach, jest dostarczenie roślinom aminokwasów – jako podstawowego składnika budującego białka. Zastosowany zaraz po ustąpieniu pierwszych przymrozków, pozwala szybko zregenerować uszkodzone tkanki.

Doradca zaznacza, że słaba kondycja liści jabłoni nie pozwala na odpowiednie przyswajanie składników pokarmowych przez rośliny. Wskazuje, w jaki sposób można aktywować procesy przyswajania makroelementów: wapnia, azotu, fosforu oraz potasu, a także mikroelementów.

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Choroby ziemniaka – rozpoznanie i zwalczanie – wideoporadnik!

Alternarioza oraz zaraza ziemniaka mogą wyrządzić straty w plonie! Zobacz wideoporadnik i sprawdź, jak skutecznie się z nimi rozprawić.

17 czerwca 2019

Nowy minister rolnictwa mianowany przez prezydenta

Jan Krzysztof Ardanowski odebrał nominację na ministra rolnictwa i rozwoju wsi z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy

17 czerwca 2019

Ciekawostki rolnicze w 100 sekund. Skład mleka skrywa tajemnice?

Dowiedz się, o czym może świadczyć skład mleka i zobacz czujnik mierzący zawartość składników odżywczych w aplikowanej gnojowicy.