Sytuacja na rynku mleka 2021 – jakie są ceny? Sprawdź!

Sytuacja na rynku mleka 2021 jest stabilna. Tak wynika z analizy przedstawionej przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Pomimo tego hodowcy borykają się z trudnościami, które wynikają z podwyżek cen paszy czy też komponentów białkowych. Czy to oznacza, że dobra passa na rynku mleka wkrótce zakończy się? 

Cena: Mleko

1.57 zł
2.61%
Zobacz aktualne ceny

Wielkopolska Izba Rolnicza dokonała analizy poszczególnych rynków rolnych biorąc pod uwagę również sytuację jaka panuje na rynku mleka. Związkowcy przedstawili aktualne ceny mleka 2021 a także odnieśli się do rosnących kosztów produkcji. Jak przedstawia się sytuacja na rynku mleka 2021 na początku października? Sprawdźmy!

Sytuacja na rynku mleka 2021 – analiza WIR

Według Wielkopolskiej Izby Rolniczej sytuacja na rynku mleka 2021 stabilizuje się. W skupach na terenie Wielkopolski cena mleka 2021 wynosi średnio 1,54 zł/l. Pomimo stabilizacji cen dla producentów odczuwalne są podwyżki cen paszy i komponentów białkowych. W konsekwencji ma to wpływ na spadek rentowności produkcji.

Dotyczy to szczególnie gospodarstw, które muszą kupować dużo paszy z zewnątrz i prowadzą bardzo intensywną produkcję mleka. Jak podkreślają rolnicy, podstawą na te trudne czasy jest wysokiej jakości pasza objętościowa i ograniczenie do minimum zakupu pasz treściwychdodaje WIR.

Aktualne ceny mleka w skupie – rolnicy komentują

Sytuacja na rynku mleka 2021 jest również tematem rozmów rolników. Dyskusja na temat cen mleka 2021 wywiązała się na forum rolniczym agrofoto.pl -jakie są ceny mleka według gospodarzy?

-Wy tu mówicie 1,75 brutto a łódzkie Radomsko ledwo co wychodzi 1,4 brutto… Ilość ok 16 tyś. Panie premierze jak żyć… Chyba z tego wszystkiego to najcenniejszy jest aktualnie obornik… – pisze użytkownik ukaszProcho.

Na co odpowiada mu użytkownik Ursus932 uzyskujący w skupie jeszcze niższą cenę: – Ja mam mniejsze ilości to 1,3 wychodzi , no ale i tak myślę się rozwijać żeby mleczarni surowca nie brakło 🤭😅 

Producenci mleka przewidują, że po okresie lepszych cen przyjdzie jednak spadek i sytuacja na rynku mleka się może pogorszyć, o czym wspomniał m.in. użytkownik krzychu121:

To jest pewne bo zawsze jest górka i dołek. Myślisz że mleko też będziesz doił już cały czas po 1,5-1-6. Jak teraz jest górka i cena taka biedna to szykuj się na cenę 1,2-1-3 a nie daj Boże i 1 zł.

Przeczytaj również:

Źródło: Wielkopolska Izba Rolnicza/ agrofoto.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 22

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum
Powiązany temat: Ceny mleka 2021
radekz200
5 godzin temu, DanielFarmer napisał: wszyscy kroją w takim razie 🤷 fabryki maszyn stają,fabryki aut stają,fabryki nawozów stają,czeka potężny kryzys.A co on przynie... zobacz więcej »
Bugii
To prawda. Bardzo duzo qq na ziarno moj kombajn tnie w mlecznych godpodarstwach i nie dla bydla tylko prosto na tira. Po zniwach to samo bylo z siewem rzepaku. Raz traktor z siew... zobacz więcej »
karol091193
Czyli bydło najlepiej sprzedawać teraz, bo grudzień i styczeń zapchają w ubojniach sprzedawane krowy. Cena za bydło może się trzymać do marca-kwietnia albo korekta w dół a od mar... zobacz więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *