Ochrona kukurydzy: rolniku, zwalczaj chwasty!

Download PDF

Kukurydza jest narażona na ataki nie tylko patogenów wirusowych i bakteryjnych, lecz jest wzrost jest zagrożony przez zwierzęta, z ochotą posilające się na polach kukurydzy. To pytanie zadaje sobie Szymon Tymiak, rolnik ze wschodniej Polski.

W ubiegłym roku rolnik nie mógł sobie poradzić z chwastami, które obniżyły plon pokrywając część pól. Na domiar złego dziki strasznie zryły pole ze świeżo posianą kukurydzą. Teraz pozostaje pytanie jak zabezpieczyć się przed stratami w wyniku działania i chwastów i zwierzyny?

Każdy rolnik uprawiający kukurydzę, zdaje sobie sprawę z faktu, iż jego zasiewy są narażone na szereg czynników, które mogą wpłynąć na plon. Zagrożenia w okresie wiosennym, występujące w kukurydzy możemy podzielić na:

  • chwasty,
  • zwierzyna łowna,
  • insekty,
  • choroby.

Zagrożenia chwastami

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Z forum

Powiązany temat:

Ochrona kukurydzy
michal_xs
Panowie wziąłem w dzierżawę 5ha . 3 ha to klasa 3b 2 ha to 5. Przez ostatnie lata było tam siane samo zboże bez obornika. Ogólnie ziemia zaniedbana. Chxe tam kukurydze zasiać  na...
zobacz więcej »
solek01
Co najwyżej siarczan lub mocznik, nie pamiętam dokładnie, ale napewno nie dodawałem żadnych innych dodatków. Od tego czasu nie mam problemów większych z chwastami bo uprawiam kuk...
zobacz więcej »
DawidSakowski
Dodawałeś siarczan albo jakiś adiuwant? Niby opisują, że on sam w sobie posiada adiuwant który zbija ph i zmiękcza wodę.
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o